Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.



 
ΦόρουμΠόρταλ*Latest imagesΕικονοθήκηΕγγραφήΣύνδεση

 

 ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ

Πήγαινε κάτω 
2 απαντήσεις
ΣυγγραφέαςΜήνυμα
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΚυρ 30 Μαρ 2008, 01:38

'Όταν με χρόνια με καιρούς θα σβήσει το όνομα μου, θα μείνουν για ενθύμιο τούτα τα γράμματα μου. Να σου θυμίζουν τις στιγμές, της πλήρης ευτυχίας και τις αξέχαστες στιγμές, αυτής της ηλικίας. Για να κοιτάζεις κάποτε στα μαλλιά σου χιόνια, γιατί γοργά διαβήκανε τα παιδικά σου χρόνια.

Χωρίς να βάλω υπογραφή γνωρίζεις ποιος σου γράφει. Αυτός που πάντα σ' αγαπά και δεν θα σε ξεχάσει.

* Η αγάπη είναι δικαίωμα του καθενός, κανείς όμως δεν μπορεί να σου τη στερήσει, θέλει όμως προσοχή! Γι' αυτό αγάπα ότι αξίζει! Μόνο πρόσεχε ότι αξίζει πονάει...!

* Αγάπη, αγάπη, αγάπη μια λέξη που πολλοί άνθρωποι λένε τόσο απλά χωρίς να ξέρουν τι πραγματικά είναι. Ψάχνουν να βρουν ένα συναίσθημα τόσο δυνατό και τόσο αληθινό μέσα στο μίσος και στην κακία των ανθρώπων που δεν ερωτεύτηκαν ποτέ γιατί αν είχαν νιώσει κάτι έστω για ένα λεπτό τώρα δεν θα υπήρχε μίσος! Αγάπη για μένα είναι κάτι απίστευτο, κάτι μαγικό που σε κάνει να πετάς στα σύννεφα χωρίς να σε νοιάζει τι θα πει ο καθένας που σε βλέπει να ονειροπολείς. Αγάπη είναι να βλέπεις το άλλο σου μισό και να σε πιάνει ένας κόμπος στην καρδιά χωρίς να ξέρεις γιατί συμβαίνει αυτό. Να τον κοιτάζεις στα μάτια και να βυθίζεσαι στον παράδεισο της καρδιάς του, να τον φιλάς και να νιώθεις ότι αυτή η στιγμή δεν θα τελειώσει ποτέ, ότι αυτό το υπέροχο όνειρο που σε σαγηνεύει και σε παρασύρει στα μονοπάτια του μυαλού του, θα κρατήσει μια ζωή γεμάτη εμπιστοσύνη και δύναμη για να ξεπεράσεις κάθε εμπόδιο...

* Αγάπη είναι να'χεις όλο τον ουρανό και να αγαπάς ένα αστέρι. Να'χεις όλο τον ωκεανό και ν'αγαπάς μία σταγόνα. Να'χεις όλο το κόσμο και ν'αγαπάς μόνο έναν: Εσένα!!

_Ψιθύρισα πριν λίγο σ' αγαπώ και το κύμα με τον παφλασμό του μου χαμογέλασε. Ψιθύρισα πριν λίγο σ' αγαπώ και ο ήλιος σταμάτησε τη δύση του. Ψιθύρισα πριν λίγο σ' αγαπώ και τα αστέρια φαίνονται χιλιάδες φορές πιο λαμπερά. Ψιθύρισα πριν λίγο σ' αγαπώ και γέμισα ζωή. Σου ψιθυρίζω τώρα σ' αγαπώ για να θυμάσαι πως μια καρδιά κτυπά επειδή υπάρχεις εσύ.

_Του είπα "Σ' αγαπώ" και εκείνος γέλασε. Του είπα "Σε μισώ" και εκείνος αδιαφόρησε. Του είπα "Φεύγω" και εκείνος έκλαψε. Τον ρώτησα "Γιατί κλαις" και μου είπε "Σ' αγαπώ!!

* Aν νιώσεις σαν να σε παίρνει κάποιος αγκαλιά, μην τρομάξεις! Είναι το αγγελάκι που σου έστειλα για να σε προσέχει όταν κοιμάσαι! Να τ'αγαπάς !

* Χθες βράδυ ήρθε ο Θεός στον ύπνο μου και μου είπε ότι έριξε έναν άγγελο στη γη. Μήπως χτύπησες;

* Ο ήλιος ζεσταίνει τη γη η φωτιά τους ανθρώπους και η αγάπη σου εμένα. Αν κοιμάσαι, άσε με να 'ρθω στο όνειρό σου. Αν διασκεδάζεις, άκουσε το τραγούδι και πιες ένα ποτό και για μένα. Αν σου λείπω έστω και λίγο πες το μου να το ξέρω!

* Σαν πέφτει η νύχτα όλα χάνονται, όλα σκοτεινιάζουν κι όμως κάτι μένει ζωντανό! Μια γλυκιά καληνύχτα! Καληνύχτα λοιπόν ναι η σκέψη μου να ζωντανεύει τα όνειρα σου!

* Σε φαντάζομαι να είσαι χωρίς τη δική μου παρουσία όπως είμαι εγώ χωρίς τη δική σου. Όταν δεν είμαστε μαζί... οι καλύτερες ευχές μου είναι ακόμα για σένα. Εύχομαι να μοιραζόμασταν τις περιπέτειές σου θέλοντας να ενώσουμε τις καρδιές μας, έχοντας ανάγκη να βγάλουμε στην επιφάνεια αυτό που κρατάμε ζεστό μέσα μας. Όταν δεν είμαστε μαζί... φαίνεται πως περνώ τον χρόνο μου ευχόμενη ότι είμαστε παρέα!!!

* Μακάρι να είχα τη δύναμη, να έρθω ένα βράδυ, στο όνειρο σου, να σε πιάσω απ' το χέρι και να περπατήσουμε μαζί να ανεβούμε τις σκάλες του ουρανού και να φτάσουμε ψηλά μέχρι τ' αστέρια. Να ανεβούμε πάνω στο πιο λαμπερό και να μας πάει στο φεγγάρι και εκεί όπως θα βλέπουμε τη γη από ψηλά, να σου πω στη χαρίζω!

* Όταν κλείνω τα μάτια σε ονειρεύομαι σε ονειρεύομαι να με κρατάς αγκαλιά να με φιλάς... Να μ' αγαπάς... Αλλοτε όταν σου μιλάω πετάω, πετάω στον ουρανό με μοναδικό προορισμό εσένα, σου μιλάω και σου λέω ένα πράγμα αγάπη μου σ' αγαπώ, σ' αγαπώ τρελά αληθινά και πολύ-πολύ βαθιά...

* Σε σκέφτομαι συνέχεια και δε μπορώ να κοιμηθώ...! Σε λατρεύω, σε χρειάζομαι, σε νοιάζομαι, σε αγαπώ...!!! Φιλάκια άπειρα στην πιο τέλεια φατσούλα του κόσμου... Την δικιά σου...!!!

* Στα δυο σου μάτια βρήκα τη λάμψη που πάντα έψαχνα. Στα χείλη σου τη γλύκα που αναζητούσα. Στο πρόσωπό σου την ομορφιά της άνοιξης και την καρδιά που ζητούσα!

* Είσαι λουλούδι που όμοιο δεν ζει, λέγεσαι αγάπη μοναδική, σε ποτίζω με όνειρα, ανθίζεις σε κάθε ανάσα, μυρίζεις σε κάθε λέξη, και ζεις όσο χτυπάει η καρδιά μου... Είσαι το φεγγάρι που φλερτάρουν τ' αστέρια, το δειλινό που ερωτοτροπεί ο ήλιος και το όνειρο που πλάθει το κύμα, καθώς το παίρνει η παλίρροια...

* Λένε πως τα αστέρια είναι οι άγγελοι που χαμογελούν και φωτίζουν τη γη. Όταν τα κοίταξα κατάλαβα ότι κάτι τους λείπει... Κάτι που το έχω εγώ... Εσένα να φωτίζει την καρδιά μου!

* Τη στιγμή που θα έχεις στην καρδιά σου αυτό το εξαιρετικό πράγμα που λέγεται αγάπη, και θα νιώσεις το βάθος, την αγαλλίαση και την έκστασή του θα ανακαλύψεις ότι για σένα ο κόσμος μεταμορφώνεται! Έτσι μεταμορφώθηκε και ο κόσμος μου κοντά σου. Σε λατρεύω, θα σε λατρεύω μια ζωή.

* Μέσα στου ονείρου τα ταξίδια όπου εσύ με οδηγείς τράβα μπροστά σε ακολουθώ και μην φοβάσαι κοντά σου θα 'μαι σα χρειαστείς κάτι να έχεις από εμένα κάτι δικό μου να κρατηθείς

* Πάλι του φιλιού σου να ΄χα μια στιγμή μες τα χείλη σαν αλήθεια ακριβή το παράπονο κεντάει στο γαλανό τραγουδάκι που θα 'ρθώ να σου το πω.

* Για 'μένα είσαι το πιο όμορφο τριαντάφυλλο του κόσμου! ’σε με να γίνω το ύδωρ που θα σε δροσίσει από τη δίψα του έρωτα! Οι ηλιαχτίδες που θα σε ξυπνάνε κάθε πρωί! Το χώμα που θα σε στηρίζει σε όλη σου τη ζωή! Ασε με να σε αγαπήσω για να μπορέσεις να ανθίσεις κι εσύ!!!

* Μωράκι μου κλείσε τα ματάκια σου... άφησε το κορμί και την αθώα σκέψη σου να δοθούν στη μαγεία της νύχτας! Ραντεβού στην πύλη των ονείρων... μην αργήσεις! Καληνύχτα.

* Δειλά να κοιτάζω στο βάθος του δρόμου και να προσμένω τ' ακριβά μάτια σου... Τ' όνομα σου γραμμένο σε μαγικό δαχτυλίδι, ήσουν Ιθάκη και εγώ πάντα στο ταξίδι. Καληνύχτα...

* Από την πρώτη στιγμή που σε είδα σε ερωτεύτηκα, ξέρω ότι αυτό που ξεκινήσαμε δεν θα βγει πουθενά, δεν έχουμε μέλλον, όμως είμαι μαζί σου γιατί σε αγαπάω, γιατί ενώ μπορώ να κρυφτώ από όλο τον κόσμο δεν μπορώ να κρυφτώ από τον ίδιο μου τον εαυτό!

* Καρδούλα μου, όταν μου στέλνεις μήνυμα με κανείς να μοιάζω σαν παγωτό γρανίτα φράουλα έξω απ' το ψυγείο μια καυτή μέρα του Αυγούστου... Πιο απλά... λιώνω!!

* Σε λαχταρούσα από την πρώτη στιγμή που σε είδα. Λαχταρούσα την αγκαλιά σου, τα μαγεμένα σου φιλιά. Εκείνος ο σταθμός είναι ακόμα χαραγμένoς μέσα στο μυαλό μου. Σε ευχαριστώ για τις στιγμές που μου 'χεις χαρίσει. Σ' αγαπάω πολύ i love you!!

* Θα ήθελα να ήμουν σοκολάτα! Να με έγλυφες, να έλιωνα για σένα! Να άγγιζα τα χείλη, τη γλώσσα, το κορμί σου και με τη γεύση μου να γλυκαίνω τη ζωή σου.

* Ότι ωραίο και αν ζω, όσο όμορφη και να είναι η θέα που αντικρίζω, όσο όμορφοι και να είναι οι ήχοι μιας μουσικής, η αξία τους χάνεται αν δεν είσαι εσύ δίπλα μου, σε λατρεύω!

* Θα φύγω με τη σκέψη μου απάνω σου, θα την αφήσω, να πω πως κάτι ξέχασα και να ξαναγυρίσω
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΚυρ 30 Μαρ 2008, 09:55

πολύ όμορφα!!! Smile
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΤετ 07 Μάης 2008, 22:38

ομορφα αρκει να τα λες στον καταλληλο ανθρωπο κ να τα πιστευεις
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΣαβ 10 Μάης 2008, 13:02

Σ'αγαπώ γιατί περνάς
δίπλα μου και η αύρα σου μικραίνει το εγώ μου,και μεγαλώνει το πάθος μου για
σένα.
--
Σ'αγαπώ γιατί όταν ακούω την φωνή σου τα συννεφάκια μέσα μου με
μιάς διαλύονται και καλοκαιρία χαιδεύει το μυαλό μου.
--
Σ'αγαπώ γιατί με
κάνεις να ξεχνώ όσα,,,τόσο πολύ με βασάνισαν και με πόνεσαν και αρχίζω και πάλι
να ελπίζω πως το αύριο θα είναι καλύτερο από το χθές.
--
Σ'αγαπώ γιατί με
κάνεις και γράφω πάλι χαζά ποιηματάκια που τόσο πολύ ανάγκη είχα να γράψω για να
βγάλω από μέσα μου αυτά που νοιώθω.
--
Σ'αγαπώ γιατί είσαι εσύ,,,το πιό
γλυκό πλάσμα του κόσμου πλέον για μένα.
--
Σ'αγαπώ γιατί γεμίζεις την
καρδιά μου έρωτα,πάθος και μία τρελή διάθεση για ονειροπόληση που είχα θυσιάσει
στον βωμό της λογικής.
-
Σ'αγαπώ γιατί κατοίκησες στη Ψυχή μου,
σ'αγαπώ γιατί το χάδι σου ξύπνησε το χαμόγελό μου, σ'αγαπώ γιατί οι μυρωδιές σου
μέθυσαν το κορμί μου, σ'αγαπώ γιατί ο ψίθυρος σου αγκάλιασε τη καρδιά μου,
σ'αγαπώ γιατί η φωνή σου νανούρισε το φόβο μου, σ'αγαπώ γιατί το φιλί σου
χρωμάτισε τα όνειρά μου, σ'αγαπώ γιατί το βλέμμα σου ζωγράφισε το σώμα μου με
χρώματα καινούργια... δικά σου, σ'αγαπώ γιατί τα χείλη σου ήπιαν τα δάκρυά μου,
σ'αγαπώ γιατί τα χέρια σου χάιδεψαν το όνειρό μου, σ'αγαπώ γιατί τα δάχτυλα σου
περπάτησαν στο στέρνο μου, σ'αγαπώ γιατί η γλώσσα σου μου γνώρισε γεύσεις
παραμυθένιες, σ'αγαπώ γιατί ο χτύπος της καρδιάς σου έγινε το αγαπημένο μου
τραγούδι, σ'αγαπώ γιατί τα μάτια σου χαμογέλασαν, σ'αγαπώ γιατί το πρόσωπό σου
φώτισε τον περίπατό μου, σ'αγαπώ γιατί στο στήθος σου άκουσα ήχους μουσικής,
σ'αγαπώ γιατί οι κόρες των ματιών σου μεγάλωσαν και μ'έμαθαν να παίζω, σ'αγαπώ
γιατί τα βλέφαρά σου ζωγράφισαν τις εποχές, σ'αγαπώ γιατί τα μαλλιά σου
αγκάλιασαν την αγωνία μου, σ'αγαπώ γιατί τα φρύδια σου μου εγραψαν ποιήματα,
σ'αγαπώ γιατί το στόμα σου ταξίδεψε στο στόμα μου, σ'αγαπώ γιατί τ'όνομά σου
ξύπνησε το βλέμμα μου, Σ'ΑΓΑΠΩ ΓΙΑΤΙ Η ΘΥΜΙΣΗ ΣΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕ ΝΑ ΔΙΑΣΧΙΣΩ ΤΗ
ΘΑΛΑΣΣΑ........................................................

Σ'ΑΓΑΠΩ....
ΓΙΑΤΙ.... Σ'ΑΓΑΠΩ!!!!!!
Amour01 Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolis
Admin
Admin
nikolis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4978
Ηλικία : 355
περιοχη : trikala
Registration date : 21/10/2007

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΚυρ 11 Μάης 2008, 17:54

Κάποια, κάπου, κάποτε
μου έχτιζε παλάτια
ήταν όμως γυάλινα
και έγιναν κομμάτια.

Τώρα μέσα στο όνειρο
ψάχνω τη μορφή της,
μα χάθηκε κι αυτή
με την υπόσχεσή της.

Σου εύχομαι αγαπη μου
να ζήσεις να γεράσεις,
τα σκαλοπάτια της ζωής σου
όλα να περάσεις.

Να με θυμάσαι αγαπη μου
ποτέ μη με ξεχάσεις,
εμένα το νικολακη σου
όσο ψηλά κι αν φτάσεις!!!


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Admin στις Κυρ 11 Μάης 2008, 18:08, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://forum.erwta.gr
nikolis
Admin
Admin
nikolis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4978
Ηλικία : 355
περιοχη : trikala
Registration date : 21/10/2007

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΚυρ 11 Μάης 2008, 18:08

Θα 'μαι κοντά σου..

Ξύπνησα μες τον ύπνο μου
κι άκουσα δυο φωνές.
Η μια μου είπε ξέχνα την
κι πάψε πια να κλαίς.

Μα η άλλη ήταν η δική σου
μες απ` του ύπνου του εφιάλτη τις γραμμές.
Μου λεγε αγάπη μου κοιμήσου
Θα μαι κοντά σου όταν με θες..

Τα χρόνια είναι αμέτρητα
μα είν` η ζωη μικρή.
Συνήθισα να σ` αγαπώ
συνήθισες κι εσύ.

Μα είναι τα χρόνια ένα δοχείο
ένα φθηνό ξενοδοχείο για δυο στιγμές.
Για να χωράει κάπου ο πόνος
τις νύχτες όταν μένω μόνος.
Τις σιωπές μου να μετράω
να σε θυμάμαι όταν πονάω να μου λες
Θα μαι κοντά σου όταν με θες..

Το παραμύθι τελειωσε
κι αρχίζει η ζωή.
Αχ να ταν η αλήθεα σου
σαν ψέμα αλήθινη.

Τι να την κάνω τη ζωή μου
στο παραμύθι θα τη ρίξω να πνιγεί.
Να παραμυθιαστεί η ψυχή μου,
να σε πιστέψει πάλι από την αρχή.
Να σε πιστεύει όταν μ` αγγίζεις,
τις νύχτες όταν ψιθυρίζεις όταν λες
Θα μαι κοντά σου όταν με θες..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://forum.erwta.gr
nikolis
Admin
Admin
nikolis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4978
Ηλικία : 355
περιοχη : trikala
Registration date : 21/10/2007

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΚυρ 11 Μάης 2008, 18:12

Τι θέλεις από μένανε
δεν έχω να σου δώσω
στον κόσμο αυτόν που ζω
έχω ξεχάσει ν' αγαπώ.

Εγώ είμαι νυχτολούλουδο
δε με ζεσταίνει η μέρα
και σε στιγμές αμίλητες
μου 'βαλε η νύχτα βέρα.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://forum.erwta.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΤρι 13 Μάης 2008, 12:24

Agapame kai panta prepei na tin leme auti ti magiki lexi poy se paei se 2 kosmoys...ston Paradeiso kai sto Mauro Skotadi tou tounel kai an eisai zontanos ksekinas pali apo tin arxi...giati polu apla Agapo!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzoufaki
Super memper Greek love
Super memper Greek love
tzoufaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 719
Ηλικία : 43
περιοχη : germany
Registration date : 10/05/2008

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΔευ 19 Μάης 2008, 19:21

Σ' αγαπάω, μ' ακούς;

Κλαίω, πως αλλιώς, αφού αγαπιούνται οι άνθρωποι

Για τα "πίστεψέ με" και τα "μη."

κλαίω για το σώμα πού άγγιξα και είδα τον κόσμο.

Έτσι μιλώ για 'σένα και για 'μένα.

Επειδή σ' αγαπάω και στην αγάπη

ξέρω να μπαίνω σαν πανσέληνος

από παντού, για 'σένα

μέσα στα σεντόνια, να μαδάω λουλούδια κι έχω τη δύναμη.

Αποκοιμισμένο, να φυσάω να σε πηγαίνω παντού,

σ' έχουν ακούσει τα κύματα πως χαϊδεύεις,

πως φιλάς, πως λες ψιθυριστά το "τι" και το "ε."

Πάντα εμείς το φως κι η σκιά.

Πάντα εσύ τ' αστεράκι και πάντα εγώ το σκοτάδι,

πάντα εσύ το πέτρινο άγαλμα και πάντα εγώ η σκιά πού μεγαλώνει.

Το κλειστό παντζούρι εσύ, ο αέρας πού το ανοίγει εγώ.

Επειδή σ' αγαπάω και σ' αγαπάω.

Πάντα εσύ το νόμισμα και εγώ η λατρεία που το εξαργυρώνει

τόσο η νύχτα, τόσο η βοή στον άνεμο.

Είμ' εγώ, μ' ακούς; Σ' αγαπάω, μ' ακούς;

Θα 'ρθει μέρα, μ' ακούς; για μας, μ' ακούς;

Πουθενά δεν πάω, μ' ακούς;

Ή κανείς ή κι οι δύο μαζί, μ' ακούς;

το λουλούδι αυτό της καταιγίδας και μ' ακούς;

Της αγάπης μια για πάντα το κόψαμε

και δεν γίνεται ν' ανθίσει αλλιώς, μ' ακούς;

Σ' άλλη γη, σ'; άλλο αστέρι, μ' ακούς;

δεν υπάρχει το χώμα δεν υπάρχει ο αέρας που αγγίξαμε,

ο ίδιος, μ' ακούς;

και κανείς δεν κατάφερε από τόσον χειμώνα

κι από τόσους βοριάδες, μ' ακούς;

Νά τινάξει λουλούδι, μόνο εμείς, μ' ακούς;

Μες στη μέση της θάλασσας

από το μόνο θέλημα της αγάπης, μ 'ακούς.

Ανεβάσαμε ολόκληρο νησί, μ' ακούς.

Άκου, ποιος μιλάει στα νερά και ποιος κλαίει, ακούς;

Είμαι εγώ που φωνάζω κι είμαι εγώ που κλαίω, μ' ακούς;

Σ' αγαπάω, σ'; αγαπάω, μ' ακούς;

Που κανείς να μην έχει δει για σένα για 'σένα μόνο εγώ,

μπορεί, και η μουσική που διώχνω μέσα μου

αλλά αυτή γυρίζει δυνατότερη για 'σένα,

όλα για 'σένα, για 'σένα σαν καρφίτσα η μυρωδιά η πικρή.

Που βρίσκει μες στο σώμα και που τρυπάει τη θύμηση

έτσι σ' έχω κοιτάξει που μου αρκεί.

Να' χει ο χρόνος όλος αθωωθεί μες σε αυτά που το πέρασμα σου αφήνει.

Νίκη, νίκη όπου έχω νικηθεί πριν από εσένα και μαζί σου.

Πήγαινε, και ας έχω εγώ χαθεί ένα κρεβάτι μεγάλο και πόρτα μικρή

Έχω ρίξει μέσα μια φωνή κι έναν καθρέφτη να κοιτάζομαι κάθε πρωί που ξυπνώ.

Να σε βλέπω μισό να περνάς από μπροστά μου

σ' αγαπάω... Μ' ακούς;
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΔευ 19 Μάης 2008, 19:30

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ 95795510
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΔευ 19 Μάης 2008, 22:21

σ'αγαπώ γιατί ο χτύπος της καρδιάς σου έγινε το αγαπημένο μου
τραγούδι...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzoufaki
Super memper Greek love
Super memper Greek love
tzoufaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 719
Ηλικία : 43
περιοχη : germany
Registration date : 10/05/2008

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΤρι 20 Μάης 2008, 00:47

Ζήτησα την αλλαγή στα νερά μου κι εσύ σήκωσες ένα κύμα χειμωνιάτικο, γεμάτο δροσιά, τέτοιο, που καθάρισε όσα δεν χρειαζόταν η ψυχή μου και επανέφερε τους θησαυρούς μου στο βυθό σου. Και ζέστανα. Να’ξερες πόσο…

Ζήτησα κάτι λαμπερό και πολύτιμο κι εσύ έπιασες το χέρι μου στο δικό σου, τεντώσαμε τους δείκτες μας προς τον ουρανό και “αγγίξαμε” τον μαύρο καμβά του χειμωνιάτικου ουρανού στο σημείο που μία ασημένια κουκκίδα άφηνε τη δική της μικρή, μοναδική λάμψη. Χαμογέλασα με νοσταλγία. “Θυμάσαι;” μού ψιθύρισες στ’αυτί. “Θυμάμαι”, απήντησα. “Πες το μου”, επέμεινες. “Αυτό είναι το δικό μας αστέρι. Ό,τι κι αν γίνει, θα είμαστε πάντα μαζί, γιατί έχει κλειδώσει το όνειρό μου και το γέλιο σου” “Κι αν το αστέρι πέσει;” σε είχα ρωτήσει τότε με φόβο. Αυτό σε ρώτησα και τώρα. “Η αγάπη δεν συνάδει με τους νόμους της φύσης. Είναι κάτι το υπερφυσικό, το εξωπραγματικό, το παραμυθένιο. Το δικό μας αστέρι θα είναι για πάντα καρφιτσωμένο στον ουρανό, και θα είναι πάντα ορατό σε όποιο σημείο της γης κι αν βρισκόμαστε εσύ κι εγώ, είτε μαζί είτε χώρια”, αποκρίθηκες. Και έλαμψα. Να’ξερες πόσο…

Ζήτησα ένα μέρος να με κρύψει, να με ζεστάνει, να με κλέψει από την πεζή πραγματικότητα, κι εσύ μου έδωσες την αγκαλιά σου, που κατάφερε να κλειδώσει όλα όσα φοβόμουν και να ξεκλειδώσει όλα όσα επιθύμησα. Και ησύχασα. Να’ξερες πόσο…

“Για όσο χτυπά η καρδιά” μου είπες, και συντάραξες τον μικρόκοσμο της ατομικότητάς μου. “Για πόσο θα χτυπά;” σε ρώτησα. “Για όσο θα είσαι κοντά της να της δίνεις νόημα”. “Και για πόσο θέλεις να είμαι κοντά σου;”, επέμεινα. ”Για όσο ο ουρανός θα φωτίζεται από το δικό μας αστέρι. Για πάντα.” Και γλύκανα. Να’ξερες πόσο…

Αφιερωμένο σε Εσένα, στο όνειρο που δεν έχει τέλος γιατί έχει τυλιχτεί σε όλα όσα πόθησα και γνώρισα κοντά σου.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzoufaki
Super memper Greek love
Super memper Greek love
tzoufaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 719
Ηλικία : 43
περιοχη : germany
Registration date : 10/05/2008

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΤρι 20 Μάης 2008, 01:03

Σ' αγαπώ γιατί...



Σ' αγαπώ γιατί κατοίκησες στη Ψυχή μου

Σ' αγαπώ γιατί το χάδι σου ξύπνησε το χαμόγελο μου

Σ' αγαπώ γιατί οι μυρωδιές σου μέθυσαν το κορμί μου

Σ' αγαπώ γιατί ο ψίθυρος σου αγκάλιασε τη καρδιά μου

Σ' αγαπώ γιατί η φωνή σου νανούρισε το φόβο μου

Σ' αγαπώ γιατί το φιλί σου χρωμάτισε τα όνειρά μου

Σ' αγαπώ γιατί τα χείλη σου ήπιαν τα δάκρυα μου

Σ' αγαπώ γιατί τα χέρια σου χάιδεψαν το όνειρο μου

Σ' αγαπώ γιατί τα μάτια σου χαμογέλασαν

Σ' αγαπώ γιατί τ' όνομα σου ξύπνησε το βλέμμα μου

Σ' αγαπώ γιατί η θύμηση σου με βοήθησε να διασχίσω τη θάλασσα...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolis
Admin
Admin
nikolis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4978
Ηλικία : 355
περιοχη : trikala
Registration date : 21/10/2007

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΠαρ 23 Μάης 2008, 00:06

21 λόγοι που σ' αγαπώ


Σ ' αγαπώ γιατί:

Μπορώ να είμαι ο εαυτός μου όταν είμαι μαζί σου.
Με κάνεις να νιώθω, έτσι όπως δεν είχα νιώσει ποτέ πριν σε γνωρίσω.
Το κάθε χάδι σου, με κάνει να τρέμω.
Μπορώ να σου πω τα πάντα, χωρίς να αισθάνομαι άσχημα.
Εσύ και εγώ μαζί, μπορούμε να κάνουμε τα αδύνατα δυνατά.
Η πιο όμορφη σκέψη είναι η δική σου.
Γιατί νιώθω μερικές φορές ότι ένα λεπτό από τη σχέση μας, αξίζει όσο όλη η ζωή μου πριν σε γνωρίσω.
Νοιάζομαι για σένα, περισσότερο από τον ίδιο μου τον εαυτό.
Είσαι ένα κομμάτι από τα όνειρα μου.
Κάθε σου σκέψη μου δίνει ένα γλυκό χαμόγελο και με παρασύρει.
Η αγάπη μας με κάνει να αισθάνομαι ότι τα καλύτερα έρχονται.
Απλά δεν μπορώ να σου αντισταθώ.
Βγάζεις από μέσα μου τον καλύτερο εαυτό μου.
Έχεις απίστευτο χιούμορ.
Κάθε φορά που σε κοιτώ, η καρδιά μου χτυπάει δυνατά.
Είσαι το άτομο που κρατάει το κλειδί της καρδιάς μου.
Μου έχεις μάθει τι πραγματικά σημαίνει αγάπη.
Πάντα μου λες αυτό που έχω ανάγκη να ακούσω.
Αποτελούμε το καλύτερο σενάριο των ονείρων μου.
Και φυσικά, η εξυπνάδα σου, γιατί φάνηκες αρκετά έξυπνος/η για να με ερωτευτείς :-)
Αγάπη μου !
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://forum.erwta.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΠαρ 23 Μάης 2008, 01:26

Γυμνέ ουρανέ έχω κάτι να σου πώ, ο έρωτας φτερουγίζει πάνω εκεί
ο έρωτας είναι ελέυθερο πουλί
η αγάπη είναι ελευθερία της καρδιάς
η αγάπη θέλει πίστη
υπάρχει η αγάπη!!!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzoufaki
Super memper Greek love
Super memper Greek love
tzoufaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 719
Ηλικία : 43
περιοχη : germany
Registration date : 10/05/2008

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΠεμ 29 Μάης 2008, 02:15

kanenan allon den exo sto mialo mou
kanenan allon den exo pio diko mou
kanenan allon konta mou den antexo
einei megalo to problima pou exo

kanenan allon den plisiazo toso
ta oneira mou sta xeria na tou doso
kanenan allon den exo stin kardia mou........

esena mono sthn aggalia mou bazo
xara kai pono mazi sou ta mirazo
esena mono na makoubas afino
sesena mono PSIXI kai SWMA dino...

kanenan allon den exo sinantisi
tis monaksis mou ta majia na ta lisi
kanena allon den exo niosi etsi
kommati exeis apo tin kathe skepsi
kanena allon den exo bri akoma
na mou alazi ston ourano to xrwma
kanenan allon den ebala mprosta sou
na min fobate mazi mou i kardia sou

ESENA MONO STIHN AGGALIA MOU BAZW...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΠεμ 29 Μάης 2008, 12:00

σ΄αγαπώ
έτσι απλά....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΠεμ 29 Μάης 2008, 13:21

Αν ανοίξεις την καρδούλα μου
και θελήσεις να τη δεις,
δυο λογάκια θα αντικρίσεις
πρόσεξε και θα το δεις.

Από τη μια είναι γραμμένο
το όνομά σου το γλυκό
και από την άλλη
μια λεξούλα σ' αγαπώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzoufaki
Super memper Greek love
Super memper Greek love
tzoufaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 719
Ηλικία : 43
περιοχη : germany
Registration date : 10/05/2008

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΣαβ 31 Μάης 2008, 01:01

όταν περάσεις απο όλα τα στάδια του πόνου..μόνο τότε θα εκτιμήσεις πραγματική αγάπη τι θα πει....
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
tzoufaki
Super memper Greek love
Super memper Greek love
tzoufaki


Θηλυκό
Αριθμός μηνυμάτων : 719
Ηλικία : 43
περιοχη : germany
Registration date : 10/05/2008

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΣαβ 31 Μάης 2008, 01:05

Τα ωραιότερα λόγια μίας αγάπης
κρύβονται πίσω από τη σιωπή ενός βλέμματος!
Ότι δεν ακούγεται δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΔευ 02 Ιουν 2008, 14:37

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Mia-mera



Είσαι ένα όνομα
Είσαι μια εικόνα
Δεν σε ξέρω καλά
δεν με ξέρεις ακόμα

Μας χωρίζουν θάλασσες, στεριές
μα είναι αλήθεια
κατάφερες και πέρασες
κάθε ασπίδα που είχα
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΤρι 10 Ιουν 2008, 18:01

21 λόγοι που σ' αγαπώ


Σ ' αγαπώ γιατί:

Μπορώ να είμαι ο εαυτός μου όταν είμαι μαζί σου.
Με κάνεις να νιώθω, έτσι όπως δεν είχα νιώσει ποτέ πριν σε γνωρίσω.
Το κάθε χάδι σου, με κάνει να τρέμω.
Μπορώ να σου πω τα πάντα, χωρίς να αισθάνομαι άσχημα.
Εσύ και εγώ μαζί, μπορούμε να κάνουμε τα αδύνατα δυνατά.
Η πιο όμορφη σκέψη είναι η δική σου.
Γιατί νιώθω μερικές φορές ότι ένα λεπτό από τη σχέση μας, αξίζει όσο όλη η ζωή μου πριν σε γνωρίσω.
Νοιάζομαι για σένα, περισσότερο από τον ίδιο μου τον εαυτό.
Είσαι ένα κομμάτι από τα όνειρα μου.
Κάθε σου σκέψη μου δίνει ένα γλυκό χαμόγελο και με παρασύρει.
Η αγάπη μας με κάνει να αισθάνομαι ότι τα καλύτερα έρχονται.
Απλά δεν μπορώ να σου αντισταθώ.
Βγάζεις από μέσα μου τον καλύτερο εαυτό μου.
Έχεις απίστευτο χιούμορ.
Κάθε φορά που σε κοιτώ, η καρδιά μου χτυπάει δυνατά.
Είσαι το άτομο που κρατάει το κλειδί της καρδιάς μου.
Μου έχεις μάθει τι πραγματικά σημαίνει αγάπη.
Πάντα μου λες αυτό που έχω ανάγκη να ακούσω.
Αποτελούμε το καλύτερο σενάριο των ονείρων μου.
Και φυσικά, η εξυπνάδα σου, γιατί φάνηκες αρκετά έξυπνος/η για να με ερωτευτείς :-)
Αγάπη μου !

ΜΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΦΙΕΡΟΝΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolis
Admin
Admin
nikolis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4978
Ηλικία : 355
περιοχη : trikala
Registration date : 21/10/2007

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΤρι 10 Ιουν 2008, 23:16

pswnio έγραψε:
21 λόγοι που σ' αγαπώ


Σ ' αγαπώ γιατί:

Μπορώ να είμαι ο εαυτός μου όταν είμαι μαζί σου.
Με κάνεις να νιώθω, έτσι όπως δεν είχα νιώσει ποτέ πριν σε γνωρίσω.
Το κάθε χάδι σου, με κάνει να τρέμω.
Μπορώ να σου πω τα πάντα, χωρίς να αισθάνομαι άσχημα.
Εσύ και εγώ μαζί, μπορούμε να κάνουμε τα αδύνατα δυνατά.
Η πιο όμορφη σκέψη είναι η δική σου.
Γιατί νιώθω μερικές φορές ότι ένα λεπτό από τη σχέση μας, αξίζει όσο όλη η ζωή μου πριν σε γνωρίσω.
Νοιάζομαι για σένα, περισσότερο από τον ίδιο μου τον εαυτό.
Είσαι ένα κομμάτι από τα όνειρα μου.
Κάθε σου σκέψη μου δίνει ένα γλυκό χαμόγελο και με παρασύρει.
Η αγάπη μας με κάνει να αισθάνομαι ότι τα καλύτερα έρχονται.
Απλά δεν μπορώ να σου αντισταθώ.
Βγάζεις από μέσα μου τον καλύτερο εαυτό μου.
Έχεις απίστευτο χιούμορ.
Κάθε φορά που σε κοιτώ, η καρδιά μου χτυπάει δυνατά.
Είσαι το άτομο που κρατάει το κλειδί της καρδιάς μου.
Μου έχεις μάθει τι πραγματικά σημαίνει αγάπη.
Πάντα μου λες αυτό που έχω ανάγκη να ακούσω.
Αποτελούμε το καλύτερο σενάριο των ονείρων μου.
Και φυσικά, η εξυπνάδα σου, γιατί φάνηκες αρκετά έξυπνος/η για να με ερωτευτείς :-)
Αγάπη μου !

ΜΑΡΕΣΕΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΦΙΕΡΟΝΟ ΣΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥΥ


kai se mena pou to postarisa
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://forum.erwta.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΤετ 11 Ιουν 2008, 00:12

Άγγελέ μου
φύλακα καλέ μου
τα λόγια της προσευχής
απ’ τα βάθη της ψυχής
για κείνον που αγαπώ
και όσα θέλω να του πω
μετέφερε στου Θεού το θρόνο
για να διώξει κάθε πόνο
απ’ την πληγωμένη του καρδιά
την ψυχή του να γιατρέψει
και σ’ Eκείνον να πιστέψει.
Να στέλνει κοντά του κάθε βραδιά
αγγέλους να του κάνουν συντροφιά
να διώχνουν απ’ τις σκέψεις του κάθε συννεφιά.
Να στείλει στ’ αγγελούδι μου
της αγάπης το τραγούδι μου
για να βλέπει όνειρα γλυκά
παραδεισένια, μοναδικά.
Να διώξει κάθε πίκρα
και της καρδιάς του η μαυρίλα
να γίνει φως.
Κάποτε να καταλάβει
πόσο τον έχω ανάγκη
πώς να του το πω αλλιώς.
Αγγελούδι μου, μοναδικό
ατελείωτα σ’ αγαπώ.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolis
Admin
Admin
nikolis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4978
Ηλικία : 355
περιοχη : trikala
Registration date : 21/10/2007

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΚυρ 15 Ιουν 2008, 15:24

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ SΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ EmptyΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ AΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ GΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ AΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ PΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ OΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ EmptyΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ PΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ LΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ AΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ SΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ MΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ AΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ TΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ AΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ KΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ IΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ EmptyΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ MΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ OΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ U
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://forum.erwta.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΤρι 17 Ιουν 2008, 04:34

Και αν η αγάπη μου
δεν σου αρκεί...
μη φοβάσαι
έχω πολύ ακόμα
για να σου δώσω...

Και αν η λατρεία
μου δεν σου αρκεί...
μη φοβάσαι
έχω την δύναμη
να σε λατρέψω
ακόμη παραπάνω...

Και αν όλα αυτά
δεν σου αρκούν...
μη φοβάσαι
έχω την δύναμη
να προσπαθήσω κι άλλο...

Και αν εγώ
δεν σου αρκώ...
μη φοβάσαι
έχω το κουράγιο...
...να φύγω..
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΠαρ 20 Ιουν 2008, 12:26

λογια αγαπη μη μου λες
αν΄τα εχω νιοσει
ασεμε και στο παρελθον
εχω πολα πληροσει
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΠαρ 20 Ιουν 2008, 14:59

Σαγαπισα σαγαπο και θα σε αγαπο
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΠαρ 20 Ιουν 2008, 18:11

Σ'αγαπησα οσο αγαπα
ο γαϊδαρος τα χορτα
ο χυρος τα αποπλυματα
και ο πετινος την ορθα......

και μη βιαστητε να βγαλετε συμπερασματα διαβαστετο προσεκτικα προτα Very Happy
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΤετ 25 Ιουν 2008, 01:29

Είπαν οι γύρω σου πόσο τους μοιάζεις
Εσύ φώναξες όχι και μ'ένα βήμα μπροστά,
στάθηκες δίπλα, μου λες "μην τρομάζεις.."
Διαφέρεις απ'ολους το ξέρω καλά.
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
nikolis
Admin
Admin
nikolis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4978
Ηλικία : 355
περιοχη : trikala
Registration date : 21/10/2007

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΔευ 30 Ιουν 2008, 16:05

ΑΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΧΡΩΣΤΑΣ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ
ΑΝ ΤΟ ΣΒΗΣΕΙΣ ΕΝΑ ΦΙΛΙ
ΑΝ ΤΟ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΕΙΣ ΕΝΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ
ΚΑΙ ΑΝ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ...
ΤΑ ΧΡΩΣΤΑΣ ΟΛΑ...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://forum.erwta.gr
nikolis
Admin
Admin
nikolis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4978
Ηλικία : 355
περιοχη : trikala
Registration date : 21/10/2007

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΔευ 30 Ιουν 2008, 16:05

Αν έρθει ένας φουσκωτός στο σπίτι σου και προσπαθήσει να σε βάλει στον σάκο του... μην αντισταθείς!
Σε έχω ζητήσει για δώρο...
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://forum.erwta.gr
nikolis
Admin
Admin
nikolis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4978
Ηλικία : 355
περιοχη : trikala
Registration date : 21/10/2007

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΔευ 30 Ιουν 2008, 17:13

Ποτέ δεν θα μάθεις τι ήσουν για μένα και ας ήσουν ένας ήλιος στον δρόμο μου. Ποτέ δεν θα μάθεις πως είσουν το τραγούδι μου και ας τραγουδούσα μόνο για σένα. Ποτέ δεν θα μάθεις, ότι πίσω από τα δάκρυα μου κρυβόταν κάθε ελπίδα και ότι εσύ ήσουν το δάκρυ μου, μια άφθαστη ελπίδα, η ηλιαχτίδα στην καταιγίδα της ζωής μου... Δεν θα το μάθεις.
Μπορεί να ήσουν ότι πιο όμορφο αγάπησα, μα θα κρύψω τα λόγια μου πίσω απ' τα χείλη μου και δεν θα το μάθεις. Και αν οι λέξεις χωρίς να το θέλω ξεφύγουν, θα τις ψυθυρίσω τόσο σιγά, που δεν θα τις ακούσεις. Θα ξέρεις πως ήσουν μια απλή γνωριμία και ας ήσουν για μένα η ζωή μου!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://forum.erwta.gr
nikolis
Admin
Admin
nikolis


Άντρας
Αριθμός μηνυμάτων : 4978
Ηλικία : 355
περιοχη : trikala
Registration date : 21/10/2007

diafora sxolia
sxolia:
sxolia:
sxolia:

ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΔευ 30 Ιουν 2008, 17:13

Δεν υπάρχει πιο όμορφο πράγμα στον κόσμο,
από το να πεις "Σ' ΑΓΑΠΩ" σ' αυτόν που αγαπάς.
Αν δε μπορείς να το πεις τότε γράψτο,
αν δε μπορείς να το γράψεις τότε τραγούδισέ το, χόρεψέ το.
Βρες κάποιο τρόπο να το εκφράσεις, υπάρχουν πολλοί.
Μην κουράζεσαι να το λες,
κανείς δεν υπήρξε που να κουράστηκε να το ακούει!
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
http://forum.erwta.gr
Επισκέπτ
Επισκέπτης
Anonymous



ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ Empty
ΔημοσίευσηΘέμα: Απ: ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ   ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ I_icon_minitimeΔευ 30 Ιουν 2008, 18:15

Σε αγαπαω ετσι απλα..το μονο που θελω ειναι να εισαι χαρουμενος κ ευτυχισμενος
Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω
 
ΛΟΓΙΑ ΑΓΑΠΗΣ
Επιστροφή στην κορυφή 
Σελίδα 1 από 1

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτήΔεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
 :: ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ-
Μετάβαση σε: